| TodorGeorgiana a întrebat:

Intrebare pentru cei care au comandat de pe quickmobile, dacă am comandat ceva și am plătit online cu cardul, apoi am anulat comanda înaintea confirmării ei exista vreo șansa sa nu îmi mai primesc banii înapoi?

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Daca nu ai facut plata, atunci nu ti-au luat banii
daca ai facut plata or sa iti bage banii inapoi
sunt totusi firma, nu vanzatori ambulanti la coltul strazii

| TodorGeorgiana explică (pentru Zuzu1991):

Plata e făcută, comanda nu a fost confirmată de furnizor și asta ma nelinisteste, plus ca am auzit o gramada de lucruri urate despre ei.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru TodorGeorgiana):

Inteleg, solutia imediata e sa dai telefon la ei
daca nu te satisface sau nu iti primesti banii, atunci telefon la protectia consumatorului, apoi la politie, pentru furt, faptul ca ti-au luat banii si nu ti-au dat nimic in schimb se califica, ca furt, foarte exact

| Irinelp a răspuns:

Dacă ai anulat comanda nu-ți se ia banii pe ia chiar și confirmată.