| melanya a întrebat:

Îți poate fi spionat telefonul dacă cineva doar îți știe numărul, fara să aibă acces fizic la telefonul tau?

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nop. Poate doar daca iti trimite vreun link malitios prin sms si tu pui botul, dar foarte putin probabil pentru un idiot de rind, iar daca ai prieteni pe la servicii sau care pur si simplu au skillurile tehnice necesare... chiar nu ar trebui sa iti faci griji de asta. happy

| Simpatic a răspuns:

Nu poate decat de catre serviciile statului, iar aceasta se face in baza unui mandat pentru ca ce crezi costa bani sa faca aceste interceptari.
Deci ne panicam degeaba cei care nu avem nicio treaba cu dasare grele sau chestii ilegale importante.
Nu sta nimeni sa asculte un telefon a lu tanti Mita cand vobeste cu Popeasca despre ce zarzavaturi a cumparat din piata.
Deci pe scurt nu, nu iti poate fi ascultat telefonul doar cu numarul de telefon.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca e Hacker atunci da, tasteaza numarul pe PC si e posibil sa vada ce ai pe telefon.
Astia de la SRI pot sa vada ce ai tu in telefon pentru ca astia ne asculta telefoanele.

| GdX a răspuns:

Serviciile secrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca mai exista intimitate in ziua de azi?

| Bariel a răspuns:

Convorbirile telefonice ti le poate intercepta cineva cu echipamentul si cunostintele necesare, ti se poate vedea traficul (adica tot ce faci pe internet) daca cineva are acces la co. exiunea ta de internet, sau daca te conectezi la wifi uri gratis

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bariel):

... fara a folosi un VPN. Asta ca si completare la ce ai zis mai sus si cu care sunt de acord.

| Yrem3119 a răspuns:

Hei nu te supara, ti e teama de cineva? sad ai mai pus o intrebare care m-a facut sa cred asta...

| melanya explică (pentru Yrem3119):

S-ar putea.☹️

| Yrem3119 a răspuns (pentru melanya):

Pff. nu sta asa, poate fi periculos, lasand la o parte treaba cu spionatul. Poate deveni violent cu tine sau poti pati ceva, mai bine anunta politia sau mergi in alta casa cu parintii sau cu o ruda unde sa fi in siguranta!