| aanaaaaxqq a întrebat:

La cate rapoarte se inchide un cont de Instagram?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut!

Închiderea unui cont de către echipa Instagram nu ține de numărul de raportări făcute. Chiar și o singură raportare poate duce la închiderea acestuia în cazul în care acel cont încalcă termenii și condițiile stabilite de Instagram.

De cele mai multe ori site-ul trimite notificări către contul respectiv pentru a-l anunța despre o posibilă încălcare a termenilor și condițiilor. Dacă încălcarea este una gravă, atunci vor șterge automat contul. Acest proces se întâmplă, în general, în maxim 24 de ore.

În același timp, îți recomandăm să nu raportezi conturi fără vreun motiv specific, deoarece în cazul acesta va fi verificat și contul tău.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde pentru ce a fost raportat, conform regulamentului site-ului.

| randomdata a răspuns:

Si unul singur e suficient, Instagram foloseste in principal algoritmi AI sa determine daca un cont trebuie suspendat s-au nu. Deci in principiu nu este un numar fix