| Ramo_Ramo_1979 a întrebat:

La câte rapoarte se închide un cont pe Facebook?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca spamuiesti, un singur raport e suficient. Facebook considera spamuitul mai grav decat pornografia infantila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Fals. Facebook considera "f*ck" mai grav decat spamul si pornografia infantila.
On-topic: ~5 avertizari, ban 1 zi, ban 3 zile, ban 7 zile, ban 30 zile, apoi e permanent.
Una dintre avertizari te pune sa scanezi PC-ul folosind TrendMicro. Daca esti de pe tel, sare peste.
Alta te pune sa schimbi parola, sare peste daca ai facut-o recent.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, cine e prins ca e doar cont de spam are ban permanent. Din prima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Adevarat, si cine injura are partea de la "On-topic"

| Ora de net a răspuns:

Bună, Ramo,

Nu există un număr anume de rapoarte la care se închide un cont de Facebook, ci mai degrabă acesta este blocat sau șters în cazul în care el este raportat și încalcă Termenii și condițiile Facebook sau Standardele comunității lor. Mai multe despre acestea poți citi aici https://www.facebook.com/terms.php și aici https://www.facebook.com/communitystandards/

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Din cunostintele mele, la 3winking asa ca ai grija! Good luck!

| Pandutz a răspuns:

Nu e un numar exact, moderatorii de continut examineaza acel profil si daca e in regula nu il inchid.