| anonim_4396 a întrebat:

M-am bagat azi noapte in Darkweb unde am gasit toate urateniile. In fine, nu a fost pentru prima data cand am intrat pentru ca am mai accesat acum vreo 4 luni. Mai mult curiozitate despre ce se vorbeste pe net despre internetul ascuns si mai ales, despre intamplarile ciudate petrecute acolo. Acum 4 luni cand am accesat prima data nu am gasit cine stie ce site-uri,dar azi noapte m-am bagat mai adanc in Dark Web/Deep Web. Din clik in clik am intrat pe site-uri unde chiar mi-a aratat partea intunecata a internetului. Trafic de persoane,trafic cu copii,pornografie ( chiar si cu copii ), live-uri cu oameni torturati, documente, articole unde te invata cum poti sparge cu usurinta o casa si altele pe care sincer nu le pot descrie aici. Inca stau si ma intreb ce naiba a fost in capul meu sa caut pe DarkNet si inca tin sa cred ca am vazut doar un film cu gangsteri si nu partea intunecata a internetului.

Tin sa zic ca am fost foarte anonim in DarkNet, am avut IP ascuns ( cel putin asa cred straight face ).

Dar mai devreme am citit articolul acesta

https://creepypasta.ro/aveti-grija-pe-deep-web/

care ma cam ingrijoreaza. straight face. Ar trebui sa imi fac griji in privinta sigurantei mele? Am mai accesat acum 4 luni, dar nu am avut nici un fel de probleme. Nu stiu ce sa zic...

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

E creepy pasta manlaughing Stai chill. Daca nu te-ai bagat site-rui care sa dea un avertisment direct nu vine nimeni dupa tine.

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde ce-ai facut pe acolo. Tu nu stii ce e creepypasta si cum se scrie click, imi vine greu sa cred ca ai stiut ce sa faci pe acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Sa stai si tu o ora in darkweb, iar dupa sa vad daca mai poti sa gandesti normal. Dupa cate vad, tu ai venit aici sa imi ti mie teoria chibritului.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te mananca in dos? Are dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Https://youtu.be/cutJthM0aNM

| popika321 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate miu stau pe deep web de aproape un an si nu este deloc asa cum sa spune ca sa accesezi tu pornografi sau torturare trebuie sa platesti si nu cred ca esti dispus sa platesti mii de lei pentru asta. Sau ca esti un hack atat de bun sa decriptezi toate parolele si sa fi un hacker fantoma in orice caz tot ce ai spus tu mai sus pare foarte fals deoarece am experienta cu deep web si dark web

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil nu ți se întâmplă nimic dacă accesezi darkweb, dar sfatul nostru este să eviți să o faci întrucât te poți expune la pericole și conținut dăunător fără a avea vreun beneficiu din acestă activitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

„M-am văzut și pe mine acolo, și am părăsit acel site. Începusem să mă plictisesc și într-un final m-am culcat."

Fix la partea asta trebuia să te oprești și să te gândești puțin. Ce om ar face asta? Efectiv s-a văzut pe site și după s-a culcat pentru că „se plictisea". Nu-i puțin ciudat? Nu mai citi articole de pe site-uri de genul.

Revenind la adevărata problemă: ești sigur că nu ai accesat ceva LINK-uri dubioase? Ai spus că unii au încercat să te contacteze, dar i-ai ignorat. Dacă într-adevăr i-ai ignorat, cel mai probabil ești puțin paranoic acum și de asta nu poți sta liniștit.

Ai bandă adezivă acum la îndemână? Nu? Păi, să-ți cumperi! După lipește bine pe camera dispozitivului cu care „ai încercat senzații tari" și dacă primești un mail de la o persoană necunoscută, nu-l deschide când ești singur. S-ar putea să fie ceva inofensiv, dar imaginația ta își intră în drepturi și proiectează mesaje subliminale. Abia după ce constați o amenințare clară e timpul să faci ceva. Sună la poliție, iar data viitoare, măcar rezumă-te la partea plictisitoare a deep web-ului, cea a comunității hackerilor, sau, mai bine, nu intra deloc!

Stai relax! Dar scociuiește preventiv orice obiect care poate fi folosit la spionaj. Pentru că, știi și tu... Ochii din umbră sunt peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin ce browser ai accesat link-urile, si de unde ai avut link-urile? ca nu e ca si cum ai bate google si iti da link-ul laughing au si eu duckduckthat dar nu iti arata nimic acolo. cred ca minti.