| AdinaAnailil a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva? Vreau sa stiu daca acest site este fake: https://ehainele.com/
Deoarece as dori sa comand ceva de pe el.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

E un link securizat, ceea ce e semn bun. Totusi, poti cauta niste review-uri.

| AdinaAnailil explică (pentru Plato):

Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna!

Nu iti recomandam sa ai incredere in tot ceea ce citesti sau vezi pe internet. Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei.

| Diana4you97 a răspuns:

Bună Adina. Pe internet din păcate am găsit mai multe păreri negative decât pozitive, poți arunca și tu o privire aici https://parerimagazin.ro/pareri/ehainele-com/ ai mai multe păreri de la clienți. Succes!

| CarmenVoicu a răspuns:

Am facut comanda pe data de 06/7 februarie 2019 si am primit-o pe 12 febr 2019. Din 5 perechi de pantaloni, modele diferite, una singura la prima vedere era mai buna dpdv calitativ insa marimea foarte mica pentru ca elasticitatea materialului era aproape de zero, restul din materiale foarte proaste si periculoase pentru piele, mai ales cei cu sensibilitate la produse cu continut de chimicale foarte ridicat. Unele le-am comandat M altele L, nu s-au potrivit ca marime datorita croielii diferite de la un model la altul, un model M a fost in regula restul incomod de mici iar L parea in regula doar ca materialul riscam sa-l rup dupa cateva utilizari. A doua zi, pe 12 febr 2019, am completat formularul de retur pentru toate produsele iar pe 13 februarie a sosit curierul pentru a ridica produsele returnate. Am urmarit si le-am comunicat pe FB messenger in fiecare zi despre retur, nr awb, pentru a primi de la ei confirmarea ca s-au primit produsele returnate si ulterior returnarea banilor in contul meu. Pe data de 21febr 2019, am primit un raspuns ca voi primi banii in 7 zile. Pe 23 febr 2019, am primit mesaj ca banii vin de la NIKO 2020 EOOD, firma din Bulgaria, verificata de mine pe net. Pe 26 febr imi scriu ca banii intra dupa 14 zile, iar pe 27 febr au scris ca vor verifica. Conform formularului de retur, incasarea banilor din retur se incaseaza in 10 zile. Azi 28 febr 2019 se fac 11 zile si intentionez sa trimit notificare catre autoritatile bulgare si romane. Pe langa asta, voi porni o campanie de denigrare a site-ului si firmei pe toate cele 3 teritorii, Bulgaria, Romania si Grecia. ATENTIE LA CUMPARATURILE ONLINE!

| Porumbel_Mihaela_1996 a răspuns (pentru CarmenVoicu):

Sunt in aceeasi situatie si nu stiu ce e de facut?

| Andronic_Claudia_1972 a răspuns:

Nu recomand!