| Deni4trs a întrebat:

Mi-am facut inainte un Cont de Paypal si am pus codul de pe spate al cardului am sters aplicatia si dupa o vreme am mi-am facut alt cont de paypal, pe acela nu il mai stiu si nu ma lasa sa imi conectez cardul la noul cont, ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Contul de paypal are niste reguli clare si foarte serioae, care trebuiesc respectate, ca la verificare ti se poate bloca contul, fara sa mai poti vreodata face alt cont la ei.
In primul rand tu ai violat conditia care spune ca trebuie sa ai pete 18 ani ca sa ai cont la Payla.
Probabil ca, odata cu verificarea cardului introdus te-au detectat si ti-au verificat si identitatea, ti-au inchis accesul, pentru ca ai dat date false despre tine, neavand decat 14-15 ani in realitate.

Paypal este cea mai mare platforma de plati din lume. Un fel de banca universala de transferuri bancare, unde nimeni nu da date personale false despre el, ca risca sa nu mai aiba vreodata acces la Paypal.

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici, conditiile ca sa iti faci cont de user la Paypal:
https://www.paypal.com/uk/webapps/mpp/ua/useragreement-full

"If you are an individual, you must be at least 18 years old and have full legal capacity to enter into a contract to open a PayPal account and use the PayPal services."

Poti traduce cu "google translate" daca nu intelegi textul de mai sus (scris in engleza), pe siteul oficial al lui paypal.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Nu poți avea mai multe conturi de PayPal cu același card. Pentru a putea să-ți faci alt cont cu acel card, e nevoie mai întâi să accesezi contul vechi și să ștergi cardul de acolo.

PayPal oferă foarte multe opțiuni de recuperare și schimbare a parolei, în cazul în care îți amintești adresa de email a contului respectiv. Îți pot trimite un mesaj pe telefon, un apel telefonic, un email, poți răspunde la întrebarea de siguranță sau este posibil să confirmi contul prin intermediul Messenger sau Google. Găsești aici mai multe informații: https://www.paypal.com/......it-faq1933

Cel mai probabil dacă ți-ai recupera contul trecut nu ai mai avea nevoie să faci altul. Dacă totuși vrei să creezi un nou cont cu acel card de credit, aici găsești cum să ștergi cardul din contul vechi după ce reușești să-l recuperezi: https://www.paypal.com/......nt-faq1757