| Perversul69 a întrebat:

Mi-am facut un cont fals de Facebook. Sunt sanse ca cineva sa depisteze cine sunt?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca este vorba despre prieteni sau cunostinte, atunci nu te vor putea identifica, doar autoritatile (ex. politia) pot face acest lucru. Ceea ce consideram ca e important sa stii este ca Facebook are o politica de nume real - practic ceea ce ai facut contravine politicilor Facebook si exista sanse mari ca acel cont sa fie inchis.

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depinde la cine te referi: Politia, SRI-ul, NSA-ul pot afla, mai greu dar pot afla. Google FBI cyber most wanted.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu te vei trăda singur, no chance!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

RELATIV SIMPLU, pentru cine insista

| DennisW a răspuns:

Daca te referi la cunostinte, probabil ca nu. Daca te referi la Facebook, o sa constati peste cateva zile/saptamani ca incepe sa-ti propuna drept prieteni tot cunostinte de ale tale.Adica te va identifica dupa locatie, IP, preferinte, cine mai stie ce.

| UsernameFemale a răspuns:

Da. Am si un raspuns simplu pentru tine : Prin IP-ul calculatorului.

| Natynuty a răspuns:

Da... Când te conectezi prin nr. De telefon le trimite sugestii de prietenie cu acel cont, dacă ți-ai făcut și e-mail fals atunci cred că e ok. Mi-am făcut și eu dar am făcut greșeală că nu am creat un mail nou.

| Perversul69 explică (pentru Natynuty):

Da, am facut si un mail fake. Deci e ok?

| Naty_Naty_1995 a răspuns (pentru Perversul69):

Da dacă vrei să fie mai sigur poți să și schimbi localitatea etc. dar oricum și dacă trimite sugestii la o cunoștință de a ta nu are cum să știe că tu esti.