| CozmaDinu1985 a întrebat:

Mi s-a blocat accesul la Facebook pentru a mi se verifica identitatea. Se pare că voiau să verifice dacă numele sub care postez e al meu sau doar un nick. Am trimis un jpg cu cartea de identitate, dar au trecut 3 zile și încă nu am acces la cont și nici un răspuns.
Stiți cumva cât durează sau cum să-i contactez? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ceea ce s-a intamplat este normal. Facebook blocheaza anumite conturi daca considera ca sunt false (Politica lor spune ca esti obligat sa te inregistrezi cu identitatea reala) si poate cere ca utilizatorul sa se identifice (https://www.facebook.com/help/159096464162185).

Tot ceea ce poti sa faci acum este sa astepti ca cererea ta sa fie revizuita - cel mai probabil vei primi un email de notificare dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și mi-e mi-au făcut asta. Încearcă să le transmiți din partea mea „Da mai bine mă duc și-mi fac twitter, dă-vă în colo de **** "

Răspuns utilizator avertizat
| Adrian7art a răspuns:

Cred că ai făcut o mare greșeală..nu poți da date personale gen nr buletin CNP pe net indiferent că e Facebook yahoo...etc.