| Mihailescu_Valeriu_1953 a întrebat:

Nu deschideti postarile MozejRO
riscati virusarea dispozitivului
Voi puteti raporta!?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a avea dispozitivul protejat este foarte important sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja telefonul sau computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala aplicatii straine sau care vin la recomanadarea unor straini.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încă mai este? Cred că a fost suspendat pe termen nelimitat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru floresdemayo):

Doar de cateva minute l-a suspendat. sper sa-i fie interzisa reaparitia

| PainTech a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pe contul asta da.