| SingleForOne a întrebat:

Nu-mi place deloc faptul ca pe Youtube in fiecare zi ma forteaza ore intregi sa dau "consent=on" si "agree" de fiecare data cand intru pe site, in special pentru colectarea datelor si pentru video-uri de advertising, altfel ma tine afara, pana cand la intamplare se intampla sa intru oricum indiferent de optiunile pe care le aleg (optiunile off, refresh page, start a new web page, etc). In acelasi timp, cred ca ma obliga si sa intru pe contul de google pentru a avea acces la Youtube si pentru a nu intampina din nou aceasta problema.

Ce-as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pentru că întotdeauna îmi șterg istoricul și cookie-uri mereu, chiar și dacă intru de 10 ori pe zi pe un site, tot de atâtea ori ma și loghez.
Am instalat în browser AdBlock pentru ca să nu mă încurc de reclame.

Dacă ne spui și ce browser de internet folosești, poate cineva priceput te va putea ajuta.
Problema la tine cred că este din setările browserului de internet. În cazul acesta nu cred că te-ar ajuta doar dezinstalarea browserului și reinstalarea lui, deoarece setările acestuia rămân întotdeauna în windows, în system 32. Trebuiesc deci făcute niște setări în browser.

| SingleForOne explică (pentru anonimg):

Microsoft edge, cel preinstalat in laptopul Dell.

| Sn4k3 a răspuns:

Inseamna ca nu ai cont daca iti cere de fiecare data.

| Furnicuta000 a răspuns:

Mie mi se intampla doar cand deschid un link cu un clip de pe Youtube. Daca intru in aplicatie nu se intampla. Si nici daca intru de pe laptop. Esti logat pe Youtube? Intri numai din aplicatie pe telefon?

| SingleForOne explică (pentru Furnicuta000):

Numai pe laptop mi se intampla, pe telefon nu se intampla aceeasi problema, dar imi apare "pop-up" care imi cere sa ma contectez, ceea ce e ok, il mai inchid, dar de pe laptop devine imposibil de accesat site-ul Youtube.

| florinake02 a răspuns:

Da, cum s-a mai spus, fa-ti cont