| CORE55 a întrebat:

Pe un site de socializare a pus cineva un drop cu conturi de Spotify, daca am luat si eu unul si schimb parola, e ilegal sau ceva de genu? Pot pati ceva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Practic furi contul cuiva care da bani pentru el. Logic ca este ilegal.

| Simpatic a răspuns:

Da, intotdeauna e ilegal sa fentezi ceva ce in mod normal s-ar plati. Si inca o chestie din cate stiu Spotfy fiind doar pentru US e ilegal a il folosi in ro nu?
Plus ca acele conturi sunt ale unor persoane reale si in mod normal se numeste furt de identitate.
Nu este ceva normal si este pedepsit de lege.
Dar tut faci ce doresti.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Da. Practic furi contul unei alte persoane. Îți recomandăm să nu faci acest lucru pentru că este ilegal.

| ibaal a răspuns:

Hotul neprins, negustor cinstitlaughing