| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Pe Youtube:

Poate creatorul videoului să își schimbe mintea cu privire la copyright strikeuri și a doua zi sa elimine vidul din pagina de copyright free music și să iti dea videoul jos?

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Da!

| doctorandus a răspuns (pentru mudokins78):

Citeste termenii licentei: licenta copyleft este irevocabila. Dar ai dreptul sa stergi astfel de video, iar altii au dreptul sa le reposteze dupa cum vor ei.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru doctorandus):

Daca alti au dreptul sa poseze, ei au voie sa dea copy paste la video, si ei sa dea copyright strike?

| doctorandus a răspuns (pentru Spataru_Doina_1979):

In primul rand nimeni nu poate da altuia ce nu-i apartine datatorului. Deci violarile drepturilor de autor se sanctioneaza.

In al doilea rand, YouTube are doua licente: licenta standard si licenta copyleft, depinde de cel care a postat ce licenta alege.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru doctorandus):

Ai dreptul sa stergi, dar dc sterge imi iau strike?