| Qiuder15 a întrebat:

Poate cineva de pe discord să îmi afle ip-ul cu id-ul(spune ca are setup de 700 de euro pentru flood)? Pentru că tot mă amenință că îmi află ip-ul, îmi da flood și vine după mine cu 2-3 băieți.(chiar e ceva serios și îmi e cam frică, dacă știți dacă se poate spuneți-mi,winking

Răspuns Câştigător
| GabrieloKg a răspuns:

Vine dupa tine sa iti faca ce?
Nu cred ca cineva care ar detine o asa tehnologie, isi pierde timpul cu amenintari de genul.
Ip ul unei persoane mai greu il afli, trebuie sa stii dupa ce te uiti, dar clar nu dupa Id ul de la discord.
Daca cineva iti da flood, mai exact iti intra in Pc (ti-l hack-uieste) si sti cine e, foarte frumos te poti duce la politie sa il denunti.
Daca ar face asta e actiune criminala.
Atacul cibernetic este pedepsit cu inchisoarea.

| Alex10535 a răspuns (pentru GabrieloKg):

Chiar si amenintatul pe internet se pedepseste.

1 răspuns: