| anonim_4396 a întrebat:

Poate Facebook sa faca cereri de prietenie in numele meu? Primesc astfel de cereri de la persoane pe care nu le cunosc si care si ele ma intreaba cine sunt...

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Teoretic,nulaughing
Dar,asa au vandut si datele catre alte companiilaughing
Mie mi s-a intamplat la Youtube. Apar abonat la niste canale pe care nu le-am accesat niciodata!
Habar n-am de ce si cum!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt doar niste recomandari de prieteni bazate pe cunostinte(prieteni) comune. Daca tu intelegi altceva din asta, e cam grava situatia. Pentru tine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, mai sunt erori.
Am primit si eu o dată (poate, chiar și de două ori), notificare cu
"X ți-a acceptat cererea de prietenie".
Am fost surprinsă, fiindcă nici eu nu obisnuiesc să trimit "Friend Request". Și era un nume cu caractere rusesti. Insă, nu am șters-o din listă, fiindcă contul ei era destul de atractiv, plin de imagini cu prăjituri.

| fg0503 a răspuns (pentru floresdemayo):

Primeam in jur de cincizeci de cereri pe zi, de cand nu am mai dat accept s-au redus la una sau doua. Cred ca este interesul siteului sa fie cat mai multi prieteni...

| floresdemayo a răspuns (pentru fg0503):

Dă-le spam. Poate ca unele persoane, nici nu au habar ca in numele lor au fost trimise cereri de prietenie.

| Lioana a răspuns:

Facebook nu face cereri de prietenie in numele tau. Ei chiar iti recomanda sa nu accepți cereri de la persoane pe care nu le cunosti.
Probabil primesti cereri de la persoane care adauga prieteni cu sutele din lista de prieteni comuni sau dupa alte criterii iar apoi cand se trezesc cu cererea acceptata de la tine nu mai stiu cine esti. Sau poate acesta e felul lor de a te provoca sa te prezinti. Ar fi bine ca tu sa-i intrebi cine sunt inainte sa le accepti cererile.

| cfrtobias a răspuns:

Facebook poate doar sa anunte ca ai comun cand e un cont nou http://prntscr.com/mge4o7 cum e aici

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Facebook nu face cereri de prietenie în numele tău. Ceea ce se întâmplă cel mai probabil este ca alte persoane te adaugă ca prieten. Sfatul nostru este pentru siguranță să îți schimbi parola ținând cont de recomandările de aici https://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ți-a fost escaladat contul.

| nnnaegiuliaaa a răspuns:

Hey,Facebook nu poate trmite nici o cere in numele tau, doar tu poti trimite cereri n numele tau, nu si Facebook ul.