| anonim_4396 a întrebat:

Pot castiga bani daca denunt undeva un hacker? Daca da, unde pot face denuntul?

11 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu. De ce ai primi?

In primul rand nu toți hackerii sunt periculoși, unii sunt angajați ca pentesteri la firme mari.

In al doilea rând nu toți hackerii "black hat" sunt căutați international cu recompensa.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Stai liniștit. Hackerii sunt una cu politia. Si eu am făcut plângere împotriva unui grup de hackeri si nu au vrut sa o înregistreze. Ba mai mult m-a amenințat ca daca insist se autosesizeaza si îmi vor face mie rău. Daca reușești totuși, anunta-ma si pe mine. Sunt curioasa si poate o sa am curaj sa depun o alta plângere. Succes;

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

De-alde Garcea...
Mai bine inveti cum sa te feresti de ei.

| cfrtobias a răspuns:

Acum il anunt ca vrei sa il denunti si iti face boom pc laughing si telefon sau laptop

| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Ha ha. Hai ma, plimba ursu.

| cfrtobias a răspuns:

Tu crezi ca ala e hacker, hackerii adevarati nu se stiu poate doar de is prieteni intr-un grup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DIICOT...
Pai Alina Bica, sefa lor nu fusese condamnata?

| Sekim a răspuns:

Doar daca acel hacker este cautat international si are o recompensa "pusa pe cap". Denuntul il faci la numarul de urgenta, adica 112.

| anonim_4396 explică (pentru Sekim):

A,si restul nu-s importanti? Desi pot face destul rau.

| Sekim a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea nu sunt importanti deloc. Sigur, daca gasesti ceva dovezi sau vrei sa denunti pe cineva la DIICOT vor investiga probabil dar na, in principiu nu toti merita. Aia periculosi nu se arata niciodata.

| anonim_4396 explică (pentru Sekim):

Da, cum zici tu. Ma interesa daca primeam vreo recompensa. Altfel...