| LaurentiuNicu04 a întrebat:

Pot sa primesc copyright daca descarc imagini de pe Wallpaperscraft?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca doar le descarci, nu. Depinde pe urma de ce faci cu ele.

| Ora de net a răspuns:

Bună, Laurențiu,

Depinde foarte mult de tipul de copyright pe care îl are imaginea respectivă și ce alegi să faci cu ea mai apoi. Mai multe despre asta poți citi aici https://en.wikipedia.org/wiki/Copyright Sfatul nostru este să folosești materiale care au licențe „creative commons" și să citești cu atenție termenii și condițiile siturilor unde încarci pozele dacă alegi să faci acest lucru.