| Robo2 a întrebat:

Pozele de pe imgur se sterg dupa o anumita perioada?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu stiu ca nu.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Din 2015 pozele de pe Imgur se șterg de pe platformă doar dacă cel care le-a postat alege să facă acest lucru sau un utilizator a trimis cerere ca o poză de pe platformă să fie ștearsă. În cazul din urmă, cei de la Imgur vor șterge poza respectivă doar dacă cel puțin una dintre condițiile pe care trebuie să le respecte orice postare este încălcată.

Printre condiții se află: materialul să aparțină utilizatorului care l-a postat, să nu instige la ură, violență, defăimare, amenințare sau să nu aibă conținut ilegal. Mai sunt și alte criterii importante pe care le poți consulta aici: https://imgur.com/tos

Pentru a raporta o imagine se scrie un mail aici abuse@imgur.com sau se completează acest formular https://imgur.com/removalrequest în limba engleză.

Dacă consideri că o poză nu ar trebui să se afle pe platformă, ai dori să faci aceste demersuri și dorești să te consulți cu noi, ne poți scrie un mesaj privat pe profilul nostru de TPU sau pe pagina de Facebook Ora de net.

| floreadan a răspuns:

Da, se sterg dupa o perioada de timp. Cat doresti sa le tii acolo?