| anonim_4396 a întrebat:

Puteți să-mi oferiți niște denumiri de aplicații ce detectează infecțiile telefonului cu viruși, malware etc? (anti spyware, anti malware etc.)

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Virus total
pe pc e doar un site, unde poti sa verifici un fisier daca e virusat
dar pe telefon poate sa scaneze (nu monitorizeaza, dar scaneaza)

si e cea mai tare aplicatie, pentru ca scaneaza cu peste 60 de antivirusi

| colosseum1337 a răspuns:

McAfee mi se pare cel mai ok happy

| colosseum1337 a răspuns:

A da, si daca ai vreun fisier de testat pentru malware inainte sa il lansezi poti sa rulezi o scanare pe virustotal happy

| duracell3454 a răspuns:

Avast, AVG (nu prea recomand), Malwarebytes, Bitdefender Android, McAfee.
Sper sa te ajute!