| InstagramAccount a întrebat:

Sall as vrea sa spun ca am un blocaj mintal dar nu e tocmai potrivit. Ieri am incercat sa vind un cont de Instagram dar am fost inselat, contul avea 26, 5kfollowers ne-am inteles can eu sa ai dau primul parola de la Instgram si cea de la Gmail. El nu a platit si acum nu-l pot contacta sad am incercat sa eau emailul in napoi dar degeaba eu schimbam parole el o scholimba si m-am dat batut. Iar acum am un sentiment cudat de perdere vreau sa spun ca mi-a luat 2 ani sa pot jungle la 26k. sad Macar daca imi platea ceva bani macar stiam ca l-am vindut. Acum imi vine sa ping 2 ani pentru ca eu stiu cat de greu e sa faci atata :'( si asa i-am dat un pret farte bun 60$ si mie imi trebuia bani si asta amplifica senzatia de perdere uriasa. Cum pot trece peste?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai face genul asta de tranzacții ciudate. Asta e, ai vrut sa faci o magarie (sa vinzi fara contract, fara impozite), ai gasit unul mai smecher si ai pierdut. Se intampla cand încerci șmecherii, las-o balta

| InstagramAccount explică (pentru Brigaela):

Da am avut incredere in el parea serios. "Invatare de minte"

| Brigaela a răspuns (pentru InstagramAccount):

In primul rand tu nu erai serios, asa ca nu e surprinzător si nici nedrept ca ai dat peste cineva mai neserios

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci accepta situatia te a păcalit dal dracu.

Bula
| Bula a răspuns:

Iei niste vopsea si o pensula.
Desenezi o tinta pe un perete.
Deasupra tintei scrii "Loc de dat cu capul"

Cand vopseaua s-a uscat, urmezi indicatiile.

| InstagramAccount explică (pentru Bula):

Multumesc pentru mesajul funny, dar tot cam suparat sunt. sad happy

| johnnny123 a răspuns:

Deci în cel mai fericit caz luai 60$ pentru doi ani de muncă... Adică vreo 2 cenți/zi.
Aș zice că pierderea cea mai mare nu au fost cei $60, ci cei doi ani pe care i-ai pierdut cu un cont de Instagram în loc să faci ceva constructiv.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai trecut prin aceasta situatie neplacuta.

Din pacate, persoanele pe care le intalnim online sau pe retelele sociale sunt, in fond, niste persoane necunoscute. Oricat am comunica cu ele, noi nu putem stii sigur daca ele spun adevarul, nu putem stii ce intentii au si nu putem fi siguri daca se ascund in spatele unui profil fals sau nu. De aceea noi consideram ca e bine sa fii foarte precaut pe viitor atunci cand vorbesti cu astfel de persoane straine.

Mai mult decat atat, atat timp cat schimbul nu a fost intermediat printr-un contract sau orice alta forma legala, nu exista o protectie a ta impotriva unor astfel de inselaciuni.

Sfatul nostru este sa vorbesti cu cineva despre ce simti sau sa faci activitati care te ajuta sa eliberezi din frustrare, tristete sau tensiune si sa ai mai multa grija pe viitor.