| anonim_4396 a întrebat:

Sallut, intram pe Facebook si mi-a zis ca s-a conectat cineva din America pe contul meu, speriat am schimbat parola dupa care am pus conectarea cu 2 pasi si alte optiuni de securitate, problema este ca uneori ma deconecteaza random dar merge inca parola, sau de exemplu stau pe telefon si in bara de notificari am una de la Facebook o deschid si imi zice ca nu merge... sunt speriat contul acela il folosesc la tot si Facebook nu are asistenta sa le trimiti email ca le-as scrie, de acum ca mi se pare suspect.

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Salut! Poti sa intri si sa vezi in timp real de unde si daca mai este vreun device conectat la contul tau. Asa poti supraveghea mereu daca mai este cineva in afara de tine pe cont. Am patit eu cu fosta mea gagica, ea oficial zicea ca s-a delogat, dar imi aparea acolo de fiecare data cand se loga laughing)

| floresdemayo a răspuns (pentru StefanChriss):

"Ea zicea ca s-a delogat, dar imi aparea acolo de fiecare data cand se loga"

Îi depistai prezenta tot așa, la "Securitate si conectare" sau există și o alta metodă?

| Xinnicut a răspuns (pentru StefanChriss):

Am patit si eu

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca sa schimbi si parola de la mailul tau, pe baza de numar de telefon. Asa o sa te asiguri ca toate aceste date pot fi aflate si schimbate doar de tine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și chiar s-a conectat un necunoscut? Sau doar i-ai crezut pe cuvânt, pe cei de la Facebook?
Ai verificat tu la Setari→ Securitate si conectare→ Unde te-ai conectat?

Și apărea un dispozitiv necunoscut?

Facebook are asistenta, le poti scrie mesaj in limba engleză la sectiunea "Raportează o problema", prin accesarea butonului "Trimite Feedback la Facebook" → "A apărut o problemă"