| FlorinAlex7 a întrebat:

Salu. am o problema si nu stiu ce sa fac sa o rezolv, eu am o prietena din alt oras si de ceva timp am pierdut legatura si nu mai dau de ea de luni bune, nu mai da nici un semn de viata, stiam unde sta dar pana s pierdem legatura s-a mutat de la adresa respectiva si nu stiu noua adresa tot ce stiu despre ea este doar numele intreg si data de nastere. As vresa sa stiu cum pot sa dau de ea daca m-as duce la ea in oras fara sa stiu unde sta.VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI DAU FUNDA. MULTUMESC

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Caută-i numele pe Facebook, poate ai noroc. Ok, s-a mutat, dar și-a schimbat chiar și numărul de telefon?

| FlorinAlex7 explică (pentru floresdemayo):

Nu are Facebook si nr de telefon e acelasi am sunat-o si de pe alte numere si nu raspunde de luni bune la telefon

| floresdemayo a răspuns (pentru FlorinAlex7):

Poate că nu își dorește să fie găsită. Nu știu ce relație de prietenie a fost între voi, cert e că a vrut să își piardă urma. big grin
Nu vreau să te superi pe mine, dar dacă ar fi ținut la tine, te-ar fi căutat. Altfel spus "cine nu te caută, nu îți duce lipsa".

| FlorinAlex7 explică (pentru floresdemayo):

Din cauza unor probleme nu ma mai cauta e complicat si mult de povestit si crede-ma ca m-ar cauta dar nu poate din cauza unor probleme

| HazelEyes77 a răspuns:

In cazul tau, ai putea sa apelezi la politie, desi nu cred ca vor sa te ajute pentru cautarea unei persoane. O alta metoda, ar fi sa apelezi la un detectiv particular, o sa te coste ceva. Nu pot sa-ti zic cu exactitate procedeul, pentru ca nu am trecut prin asa ceva pana acum.

| FlorinAlex7 explică (pentru HazelEyes77):

Ok multumesc oricum

| Ora de net a răspuns:

Buna, Alex,

Daca persoana respectiva nu a mai fost in contact cu tine si nu iti raspunde la telefon, cel mai probabil nu mai doreste sa pastrati legatura. In aceasta situatie, o vizita in orasul ei in incercarea de a o cauta, poate fi considerat un gest exagerat.