| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU!

Doresc sa-mi cumpar ceva de la Tokyo Treat,este legit?
Si daca da, cat costa transportul?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Căt se poate de legit.
Scrie pe site, FREE WORLDWIDE SHIPPING,
Adică suportă ei costul transportului, ca să motiveze clienții să cumpere de la ei.
Cum reușesc ei asta? Fac calcule în raport cu zonele geografice unde trimit mai des, poate USA, costul mediu al transportului și îl adaugă în prețul produsului. Iar cum acolo sunt o groază de jucării mici, anime, chestii, pe care ei le cumpără en gros cu câțiva bănuți, le rămâne și de transport și să câștige și ei de o grisină și o măslină.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Căt se poate de legit.
Scrie pe site, FREE WORLDWIDE SHIPPING,
Adică suportă ei costul transportului, ca să motiveze clienții să cumpere de la ei.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Nu iti recomandam sa ai incredere in tot ceea ce citesti sau vezi pe internet. Avand in vedere ca acest website nu are nicio informatie oficiala listata (adresa, numar de telefon, tara de provenienta, datele fiscale ale firmei etc.), este cel mai probabil o inselaciune - iti recomandam sa nu il folosesti.