| Ursulake a întrebat:

Acum 2 zile i-a trimis unui prieten un videoclip pe Facebook, cred ca stiti videoclipurile alea retardate de genul, in fine era unul cu ceva gay. Si dupa 2 minute asa am fost deconectat de pe Facebook si cand am incercat sa ma conectez mi-a aparut ca, contul meu este dezactivat. Mai am vreo sansa sa il recuperez sau? Cine stie. Multumesc

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

L-ai postat în cronologia lui sau i l-ai trimis prin mesaj privat?
Dacă ai fost sancționat în repetate rânduri, posibil, Fb închide contul definitiv, dacă în urma avertizărilor repetate ai continuat să încalci regulamentul. I-ai sfidat! ))

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Cel mai probabil ai incalcat termenii si conditiile Facebook, motiv pentru care contul tau a fost inchis. Mai multe detalii gasesti aici - https://www.facebook.com/help/103873106370583

| Nonameagain a răspuns:

Ai distribuit material cu continut neadecvat. Cea ce, de un timp, Facebook nu mai accepta. Nu cred ca vei mai recupera contul.

| Stef98 a răspuns:

Da. insa nu cunosc exact din ce cauza.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, daca tu ai postat videoclipul in cronologia ta sau daca l-ai trimis unui prieten si acesta a dat report, Facebook a considerat ca este un videoul incalta regulamentul si politica Facebook, si ti-au inchis contul.Nu cred ca o sa il mai poti recapata! O seara buna!