| KrisizZ a întrebat:

Acum ceva zile aveam in contul de paysafecard 15 euro si am vrut sa ii bag in steam, dar dupa ce mi-am scris datele de la contul de paysafe si am vrut sa platesc cei de la paysafe mi-au blocat contul cu toti banii. Ieri mi-am cumparat un paysafe de 5 euro si am vrut sa il bag in acelasi cont de steam dar fara sa il bag mai intai in contul de paysafe, am scris pinul si cand am vrut sa platesc pinul mi-a fost blocat din motive de securitate. Stie cineva de ce cand vreau sa bag bani in acel cont de steam cu paysafecard mi se blocheaza pinurile? Nu e prima data cand bag bani in acel cont de steam, am mai bagat in trecut tot prin intermediul paysafecard si nu am avut nici o problema.

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa ii contactezi pe cei de la PaySafeCard si sa le ceri o restituire a banilor. Din recenziile existente ale acestui serviciu, el nu pare a fi unul de incredere.

Pe viitor, poti incerca sa folosesti servicii consacrate precum Paypal.

| AndreiCristian11 a răspuns:

Incearca sa schimbi adresa de email la steam sau ia ia legatura cu cei de la steam sau paysafecard si te vor ajuta ei!