| Mehmet1988 a întrebat:

Salut.
Am comandat ceva pe eBay și am plătit cu cardul dar pachetul nu a mai putut fi trimis așa ca am dat refound.
Am vorbit cu vânzătorul și mi-a spus ca a trimis banii pe PayPal dar eu n-am PayPal.
Ce pot face ca să-mi recuperez banii?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Contactezi vanzatorul si-i ceri sa-ti faca refundul in contul bancar, deoarece tu nu ai paypal, deci, operatiunea nu a fost facuta, din lipsa contului de paypal.

| Ora de net a răspuns:

Bună, Mehmet,

Dacă tu nu ai cont de PayPal atunci vânzătorul nu îți putea returna banii. Sfatul nostru este să faci o raportare către eBay - mai multe detalii aici https://www.ebay.com/......nt-arrived