| Habarnuammmmm a întrebat:

Salut, am dat click din greseala pe un link de tip phishing, am primit atentionarea cum ca site-ul respectiv ar fi de tip phishing si nu am mai intrat pe el dar mai apoi am facut o scanare cu Avastul si mi-a detectat "Win32:Malware-gen" dupa aceea a fost eliminat dar intrebarea mea este urmatoarea: Se poate sa mi se fi furat ceva conturi din PC sau sa imi afecteze intr-un anumit fel PC-ul chiar daca virusul a fost eliminat? Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate. Asa se fura conturi de steam foarte usor

| Habarnuammmmm explică (pentru anonim_4396):

Si in afara de furtul de conturi mai actioneaza in vreun fel acest virus? Provoaca ceva daune sistemului? Multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Habarnuammmmm):

Nu iei virus de la asta. Virusul e de la altceva

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

N-ai de unde sa stii daca virusul a apucat sa isi faca treaba sau nu. Schimba parolele la conturile importante preventiv.