| Igni a întrebat:

Salut, am o problema cu contul de Facebook, mi-a venit mesaj sa trimit o poza cu un act, am trimis de 3 zile și nu mai pot intra. Imi spune ca tot verifica, precizez ca nu mai stiu nici parola de la mail pe care am contul înscris... va mulțumesc!

16 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dar parola de la Facebook ți-o mai amintești? Atunci e OK.
Te loghezi normal, atunci când va veni momentul.
Indiferent de caz, ei trimit răspuns prin email, daca au făcut verificarea contului. Poate dura intre 24h-7 zile.
Chiar daca nu ai acces la email, tu poți incerca zilnic să te conectezi, daca esti sigur că datele tale din actul de identitate coincid intru totul cu cele specificate pe Facebook.

| Igni explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc astept...

| Igni explică (pentru floresdemayo):

Au trecut mai mult de 7 zile...

| floresdemayo a răspuns (pentru Igni):

Dacă nu ai reusit să te loghezi după atata timp, inseamna ca ceva nu e in regulă. Au constatat ca nu corespunde ori numele, ori data/anul nasterii.
Daca consideri că s-a făcut o greșeală, atunci insistă, trimite-le din nou copie a actului de identitate si incercuieste cu roșu (in Paint), numele, data si anul nasterii, pentru a iesi in evidentă celor care se ocupă cu acest serviciu la Facebook, daca (repet) esti sigur ca datele tale corespund cu cele mentionate la inscrierea pe Facebook.
Orice mică "greseala" (informatie falsă) ei o taxeză scump, prin blocarea definitivă a contului. Success!

| Igni explică (pentru floresdemayo):

Și unde trimit din nou?

| floresdemayo a răspuns (pentru Igni):

Încearcă aici, Igni:
http://www.facebook.com/help/contact/logout?id=183000765122339

Acte necesare:
http://www.facebook.com/help/159096464162185?helpref=faq_content

Vezi ca am oferit in linkul de jos, niste adrese de email unde poti sa le scrii celor de la Facebook:

http://www.tpu.ro/......i-cere-sa/

| Igni explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc am incercat sa trimit din nou acol la adresele ce mi le-ai dat și îmi spune ca sunt doar pentru conturi dezactivate și contul meu nu este dezactivat?‍♂️?

| floresdemayo a răspuns (pentru Igni):

"îmi spune ca sunt doar pentru conturi dezactivate"

Exact. Din moment ce ti l-au blocat temporar, pana la verificarea identitatii, inseamna ca e DEZACTIVAT.
In momentul in care te loghezi (cu email sau telefon + parola), e din nou activat, adică functioneaza/ exista, deci il poti vedea. Ai acces la acesta.

Ce vrei sa spui cand afirmi "contul meu nu este dezactivat"?

Nu inteleg. Pana acum, ziceai altceva.

| Igni explică (pentru floresdemayo):

Ms de răspuns am spus ca mi l-au blocat ca nu folosesc numele real și îmi spune când vreau sa ma loghez sa am răbdare pana verifica îs deja 4 sapt cred... și am trimis din nou poza la un act acol unde mi-ai dat tu și acol îmi zici ca site-ul acela ii numai pentru conturi dezactivate și al meu nu ii...

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In aceiași situație sunt si eu, am contul de Facebook dezactivat.Am auzit in urma cu câteva zile la știri ca in aceiași situație se afla peste 2 milioane de persoane din peste 2, 5 milioane de utilizatori.Așa ca avem ce aștepta!

| Igni explică (pentru TamplaruAnisoara):

Daaa avem nu stiu cum sa te urmărească mai bine nu inteleg de ce le trebuie date personale

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Igni):

Spunea la știri ca sunt conturi false, prin furt de identitate si vor sa se convingă ca suntem ok.

| Ora de net a răspuns:

Buna!

Facebook blocheaza anumite conturi daca considera ca sunt false (Politica lor spune ca esti obligat sa te inregistrezi cu identitatea reala) si poate cere ca utilizatorul sa se identifice (https://www.facebook.com/help/159096464162185).

Tot ceea ce poti sa faci acum este sa astepti ca cererea ta sa fie revizuita - cel mai probabil vei primi un email de notificare dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa altul intre timp, la mine a durat o luna, si dupa disparusera multe lucruri de pe el iar unele au fost corupte.

| Edw08 a răspuns:

Cineva a raportat contul tau ca fiind fals / sau postările tale au fost ofensatoare și au primit multe raportări. Durează pana la 7 zile pana se deblochează.

| audii a răspuns (pentru Edw08):

Buna ziua asa mi s-a intamplat si mie acum 2 zile doamne doamne ce lume de postat nu postez nu-s genu si cum sa dea raport daca e ameu Facebook acum am trims actu dar nimic inca multumesc