| danyelutz a întrebat:

Salut! Am o problema destul de grava, daca ma poate ajuta cineva care chiar se pricepe. In contul meu de email la securitate am descoperit un email de recuperare fraudulos, pe care nu pot sa il sterg nici cum, dau pe optiunea editati dar degeaba (m2612999@gmail.com). Acesta este mailul, mai mult ca sigur este un hack. Primesc mesaje ca incearca sa acceseze mai multe conturi,, ebay,,, coinbase,,,, Daca ma puteti ajuta cu o solutie concreta,,, a mai patit cineva?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa intrii in contul tau Google de pe un calculator (preferabil cu un browser Mozilla Firefox) - setarile contului, iar acolo sa stergi acel e-mail.

Daca nici asa nu merge, atunci raporteaza la Google situatia, in special acel e-mail!

| danyelutz explică (pentru Bula):

Mulțumesc pentru răspuns, am reușit să-l șterg după ceva timp. A fost fraudulos!

| NunuNini a răspuns:

Parca imi amintesc ceva ca s-ar putea sterge daca pui alt mail de recuperare. Il declari pe acela prioritar. Nu ai acces sa-l stergi imediat. Dar dupa cateva zile se poate.