| AdrianPetru98 a întrebat:

Salut! Am observat ca există site-uri care te lasă să împrumuți credit fără a-ți declara veniturile. Sunt pe bune acele site-uri sau doar îți fură datele și nu te alegi cu nimic?
Un exemplu de site găsiți aici:

https://imprumut.net/? utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=g&utm_cont ent=527722881804&utm_term=credit%20cu%20buletinul&utm_so urce=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=g&utm_content=52 7722881804&utm_term=credit%20cu%20buletinul&gclid=Cj0KCQ jw_dWGBhDAARIsAMcYuJz4SyRC1a0o2FVTAAayjfXL9b9A6S5JRLJWR_ EcCbVNFzgNn69kTZoaAt7IEALw_wcB

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu există așa ceva, sunt site-uri precum creditprime(folosesc de mult), care îți cere orice fel de dovadă de venit(extras de cont, anaf, chitanțe), dar trebuie să dovedești cumva că ai bani. Aceste credite sunt de tip revolving, adică ai la dispoziție suma solicitată timp de 2 sau 3 ani. Dezavantajul este dobânda mare, care uneori ajunge la 3-4000%.

| AdrianPetru98 explică (pentru Frank51):

Wow, cam exagerată dobânda. Oricum mersi de sfat, apreciez!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti da nimeni credit fara sa iti verifice veniturile.
Pana si in exemplu dat de tine scrie clar... Citez

"Pentru analiza solicitării de împrumut și a bonității aplicantului, Hora Credit IFN SA va interoga bazele de date ale ANAF respectiv ale Biroului de Credit S.A."

| AdrianPetru98 explică (pentru suntserios):

Hmm... Abia acum am observat si eu chestia asta. Dar la început scrie "Încredere: Avem încredere în informațiile furnizate și nu solicităm contacte suplimentare de la rude sau prieteni.
Întelegere: Nu solicităm dovada venitului."
Deci ăștia mint la greu din câte se pare...

| suntserios a răspuns (pentru AdrianPetru98):

Pai au zis ca nu intreaba la rude. Anaf nu sunt rude

| gabicoo a răspuns:

Nu recomand!

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, si exista si zana maseluta si iti indeplineste 3 dorinte

| Mirel4412 a răspuns:

Mai bine iei de la camatri decat de la astia

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Au dobânzi imense. Ferește-te de ei! Citește aici: https://m.facebook.com/pg/horacredit/reviews/

| AdrianPetru98 explică (pentru SmaraldAlbastru):

Cămătari online! Deci la HoraCredit nu voi apela niciodată la serviciile lor.

| IonutzCatalin a răspuns:

As zice sa folosești doar site-uri consacrate, care au referințe de la alți clienți. Nu introduce date personale aia despre carduri pe orice site care promite marea cu sarea. Informeaza-te înainte!

| AdrianPetru98 explică (pentru IonutzCatalin):

Categoric! Nu-s disperat după împrumuturi, ci voiam doar să știu părerea celorlalți despre aceste site-uri.