| xElcadron a întrebat:

Este vreo problema daca imi fac cont paypal si am varsta de 11 ani? Si daca imi bag numele meu pe site-ul paypal dar bag datele creditului mamei mele?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani impliniti ca sa-ti faci cont paypal.
Trateaza paypalul ca pe o banca serioasa, ca nu poti sa pui numele tau si cardul mamei, ca nu ti se aproba si te va bloca de nu iti vei putea face alt cont pe paypal.
Mama ta poate sa-si faca cont pe paypal, ca este majora, are cont bancar si credit card.
La paypal se pun datele personale reale!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

NU poti, nici macar daca ai avea 18 ani! --- totul se verifica chiar imediat dupa ce vei introduce datele cardului/contului mamei tale. Banca emitenta a cardului detinut de mama ta va refuza transferul banilor catre PayPal!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Trebuie sa ai varsta de 18 ani pentru a iti crea si a folosi un cont de Paypal. Te sfatuim sa o rogi pe mama ta sa faca orice tip de tranzactie financiara online astfel incat sa te asiguri ca nu cazi in plasa unor inselaciuni.

| BergerCipy a răspuns:

Daca maica-ta te lasa baga datele ei nu ai 18 ani asa ca mai bine nu incerca la 11 ani si intreaba-ti mama inainte sa cumperi orice

| xElcadron explică (pentru BergerCipy):

Mama mea este de acord sa bag datele ei din card. Dar am vrut sa stiu doar daca nu e problema ca am 11 ani si bag datele mamei mele ci nu din propriul meu card