| IonutRC a întrebat:

Salut am si eu o problema legată de conexiunea la internet.Imi apare un semn al exclamării care nu ma lasa sa ma conectez.Ce pot face?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca ai router trebuie sa scoti cablul din router si sa il introduci direct in pc, dupa care sa introduci userul si parola.
Daca ai facut cum trebuie asta si tot nu merge, atunci trebuie sa suni firma de la care ai internet si sa le spui ca nu merge internetul; ei vor veni acasa la tine sa verifice daca sunt probleme. Problema poate sa fie de la ei.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Ionut,

Te incurajam sa ii contactezi direct pe furnizorii tai de internet.

| metehne a răspuns:

Bună. E posibl să fie de router. Încearcă să îl scoți din priză și bagă-l iar peste 5-10 minute. Ar trebui să meargă.
Dacă nu funcționează nici asta, problema e de la cei de la internet, ori fac lucrări în zonă, ori l-au oprit din nu știu ce cauză. Dacă nu se remediază până mâine, e de sunat la ei.

| Mija_Costantin_1993 a răspuns:

Daca ai windows 10 nu ai driverele facute la placa de retea, daca ai windows 7 nu stiu.

| KanbinaSHI a răspuns:

Pai daca problema aceasta o ai la laptop iti propun sa te deconectezi, sa dai din nou conectare iar apoi sa dai depanare probleme. Dupa ce dai pe depanare probleme, reconecteaza-te. Daca nici asta nu functioneaza inseamna ca e o problema de la firma si ar trebui contactata