| Verger a întrebat:

Salut,am si o problema cu browserul de internet.Atunci cand caut ceva si intru pe mai multe situri imi redirectioneaza situl pe care vrea sa intru intr-o pagina pentru publicitate.Am descarcat si chrome crezand ca voi scapa de acesta
Va rog sa ma ajutati

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chrome este tot un motor de cautare.Asa ca nu ai rezolvat nimic.Adauga extensia Adblock la browser. Vei scapa de reclame.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Instalează extensia Adblock Plus,
https://adblockplus.org/
iar dacă nici așa nu rezolvi situația, probabil ai viruși.

| Ora de net a răspuns:

Buna Verger,

Te sfatuim sa blochezi imaginile pop-up din setarile browserului tau si sa iti instalezi o extensie Adblocker. In acest fel nu vei mai fi deranjat de reclame.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, ai adware, descarca de aici adw clener ::https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ deschide-l da pe scan>asteapta>clean>apasa ok si pc-ul se va restarta, dupa aceia din browser sterge datele de navigare si intaleaza adblock

| xYonasuper a răspuns:

Cauta un electrician

| floresdemayo a răspuns (pentru xYonasuper):

Da, e bun și electricianul! Are grijă să nu se stingă lumina. ))

| Carjoi_Cata_1989 a răspuns:

Buna, iti recomand sa descarci un antivirus, daca ai antivirus iti recomand sa dai o scanare. Dupa ce ai scanat sistemul si ai vazut ca e curat intra in C:\Windows\System32\drivers\etc
Acolo vei gasi un fisier hosts.ini dai click dreapta si il editezi cu notepad. Si stergi toate randurile care nu au # in fata. Astfel scapi de problema.