| Hopahopa a întrebat:

Am taiat din greseala cablul de la internet. Acum daca sun la ei si le zic ce am facut imi vor cere bani ca sa il schimbe?

Răspuns Câştigător
| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Acum vreo 2 ani am patit si eu ceva similar.Am pus biroul pe cablu din greseala, si acesta nu a mai functionat.Eu sunt abonat la RCS-RDS si am sunat pentru a sesiza problema.In acea dupa-amiaza a sosit un angajat si mi-a mufat cablul putin mai jos dupa ce a taiat partea care nu mergea.Nu mi-a cerut niciun ban, dar a zis ca se va adauga la factura contravaloarea operatiunii, mai exact 40 de bani cat a costat mufa big grin.

In cocnluzie poate iti vor lua bani, dar o suma nesemnificativa!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Până vin cei de la firmă, poți rezolva și singur problema, dacă te pricepi puțin la tehnică. Cu o forfecuță/cuțitaș, tai cu grijă plasticul din jurul firelor subțiri, apoi unești firele (culoare la culoare), le izolezi individual cu bandă izolatoare/adezivă, și va funcționa normal.

| deeeaqq a răspuns:

rolling on the floor))))))))))... cum să faci asta? rolling on the floor)))))))))))))

Da, se plăteşte, de ce nu?

| Hopahopa explică (pentru deeeaqq):

Practic nu am facut-o eu, am avut "meseriasi" care lucrau la balcon si l-au taiat laughing))))))

| darrio2007 a răspuns (pentru Hopahopa):

Le-ai dat sa bea, in mod sigur.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Cel mai probabil te vor factura pentru lucrare. Te incurajam sa suni insa la furnizor pentru a te lamuri.

| Odysea a răspuns:

Pai ce. Vrei sa ti-l repare pe gratis sau ce?