| BruteForceFTW a întrebat:

Salut,
Am vrut sa ma scriu la un curs de programare in cadrul facultatii LinkAcademy. Am vorbit cu un reprezentant la telefon care mi-a spus sa trimit o poza cu buletinul la adresa lor. Abia dupa ce am trimis am facut un research si am vazut ca multa lume se plange ca ar fi o teapa. Asa ca am decis sa nu mai urmez cursul la ei. Intrebarea mea este daca ar trebui sa imi schimb buletinul? Adica imi pot face vreun rau avand copie dupa buletin?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Teoretic nu. Copie dupa BI/CI dai inclusiv la magazin atunci când cumperi de exemplu un frigider. Firmele respective sunt autotizate sa prelucreze date personale in conditiile legii.
Practic insa nu poti fi sigur de nimic in Românica.

| BruteForceFTW explică (pentru gabicoo):

Dupa parerea ta ar trebui sa-l schimb? Sau...

| gabicoo a răspuns (pentru BruteForceFTW):

Da!
Daca sunt țepari trebuie schimbat. Te poti astepta la orice de la ei.

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună,

Conform noului regulament al protecției datelor personale poți face o solicitare către ei ca datele tale personale, inclusiv copia buletinului să fie șterse din baza lor de date.

Pe viitor, sfatul nostru este să nu oferi copie a buletinului decât în situații care o necesită (ex. bancă, autorități publice)