| LILAA a întrebat:

Salut
Aparent prietena mea si-a pierdut contul de Instagram
Nu stie absolut nimic de el adica nu stie cu ce email l-a facut
Nu isi stie parola
Si nu stie ce sa faca
Am incercat posibilități dar nu am reusit
Stiti cum pot sa ii recuperez contul?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sa uite de acel cont ca nu-l mai poate recupera!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Puteti incerca sa recuperati contulul accesand https://help.instagram.com/368191326593075

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.