| RoKillerGAmer a întrebat:

As dori si eu sa imi comand o pereche de jordani de pe acest site. Preturile sunt cam mici si voiam sa va intreb daca e safe.
Site: http://www.tenisiieftinionline.com
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

NU!
Site-ul nu prezintă un certificat SSL pentru protocolul HTTPS, deci orice prunc de 10 ani cu ceva cunoștințe în informatică îți poate capta datele trimise către server (inclusiv banii dacă se face o tranzacție online) sau mai rău, te poate fura deținătorul site-ului.
Data viitoare când vrei să faci cumpărături online, asigură-te că vezi cel mai mare și mai 'baban' semn cum că site-ul este securizat.

2 răspunsuri:
| RoKillerGAmer explică (pentru LPCTSTR):

Nu am cumparat nimic, dar mersi pentru raspuns.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu iti recomandam sa ai incredere in tot ceea ce citesti sau vezi pe internet. Avand in vedere ca acest website nu are nicio informatie oficiala listata (adresa, numar de telefon, tara de provenienta, datele fiscale ale firmei etc.), este cel mai probabil o inselaciune - iti recomandam sa nu il folosesti.