| Dascal_Vadim_1995 a întrebat:

As vrea sa cumpar niste dash de pe o platforma de trade, preferabil romaneasca. Vreau sa am si safety la ceea ce fac. Any advice?

2 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Pai cumpara-ti bitcoin sau ETH, apoi cumpara dash de unde vrei tu. Vezi la Bitcoinromania daca poti cumpara direct dash.

| Ora de net a răspuns:

Bună, Vadim,

Sfatul nostru este să ai mare grijă de pe ce situri achiziționezi monede virtuale - există posibilitatea ca situl să nu fie unul real. Pentru a te asigura ca un site este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa fizică si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.

Mai mult decat atat, asigura-te ca pagina unde introduci datele bancare este securizata - paginile securizare au https:// in fata lor si o iconita cu un lacat. Daca crezi vreun moment ca ceva este in neregula, poti suna la banca pentru a verifica tranzactiile sau pentru a bloca cardul.