| Roberrt21 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu parerea voastră despre wish, merita sa cumpăr de acolo? Gen produsele sunt in regula, merg bine? Sa zicem ca imi iau un laptop, am garanția că va merge?

8 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

În general, o diferență de preț foarte mare față de toate celelalte magazine de pe piață poate însemna că se pierd anumite beneficii sau sunt diverse dezavantaje față de ce oferă ceilalți vânzători. Aici poate fi vorba, de exemplu, despre garanția că acel produs ajunge la tine, de calitatea și autenticitatea firmei produsului (copie sau original).

Atunci când este vorba despre un laptop sau alte produse pentru care plătești o sumă considerabilă de bani, este important să le achiziționezi de pe site-uri cu un grad de risc destul de scăzut. Poți citi și recenziile despre Wish scrise pe internet, să le analizezi și să decizi dacă îți asumi riscurile respective.

| sweetys a răspuns:

Am dat eu comamda de 3 produse si nu a venit si nici nu cred ca mai vine si nici banii nu cred ca o sa mi recuperez. Asa ca nu recomand.

| MValentin a răspuns:

Daca nu va merge iti vei primi banii inapoi.

| floreadan a răspuns:

Am un prieten care a cumparat de pe wish multe lucruri, incat a ajuns sa isi deschida o afacere vanzand in Romania, nimicuri pe care le ia ieftin, pana in 10 euro si le vinde la pret dublu aici.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Frate nici sa nu iti treaca prin cap wish e cashgrab

| mayaxhh a răspuns:

Aoleuuuu, nu am comandat niciodata si nici nu cred ca am sa o fac, sunt tot felul de lucruri stupide acolo, dar nu ai garantia ca vei primi ceea ce ai comandat, mai ales un laptop, chiar daca are un pret bun, cunosc cazuri in care au primit cartofi in loc de telefon.

| Strepix a răspuns (pentru mayaxhh):

Confunzi Okazii cu Wish probabil.
Wish per total nu este o țeapă. Trebuie doar să citești foarte bine descrierea, nu pozele. Sunt produse de calitate inferioară, sau cum le zicem noi, chinezarii. Telefoane sub brand anonim cu aspect de iPhone X care in cateva luni le poti arunca.
Sub nicio formă nu recomand sa iti comanzi laptop de acolo, asta doar daca nu vrei sa il arunci peste putin timp. In schimb, poți arunca un ochi pe Amazon sau Ebay, poate găsești oferte mai profitabile fata de cele din România. Succes!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Strepix):

Fiind vorba de laptop, buba e ca indiferent de unde il ia, daca vine din afara UE, va avea de platit taxe vamale...