| sasaomulsubtire a întrebat:

As vrea sa va rog, pe cativa dintre dvs. sa-ma ajutati sa-mi blochez contul de Facebook care mi-a fost spart! Ati fi dispusi sa-mi raportati contul? cam 5 persoane. dar daca sunteti mai multi,cu atat mai bine! persona respectiva se foloseste de identitatea mea si e deranjant, mai ales ca eu nu mai foloseam contul! si e plin de poze cu mine si mesaje! are 9 ani vechime! va multumesc

Răspuns Câştigător
| Ioana0002 a răspuns:

Te ajut eu

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce am da report la un cont doar ca asa ne zici tu?

| Adry05 a răspuns:

Pai lasa link-ul...

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca contul tau a fost spart iti recomandam sa incerci sa-l recuperezi mai degraba decat sa il raportezi. Mai multe detalii despre pasii pe care trebuie sa-i urmezi gasesti aici https://www.facebook.com/help/131719720300233

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie si tu www.facebook.com/hacked
NU EXISTA nu folosesti. Vrei sa nu se (mai) intample asa, tine-l indiferent. Acolo ai date personale, e ca si cand nu ai folosi casa cand esti in oras si ai lasa pe oricine sa-ti umble prin acte si alte documente.
Decat sa-l banezi si posibil cineva tot sa umble pe el, mai bine il recuperezi si stergi tu totul de pe el si-l faci inutilizabil (pui poze obscene comentarii jignitoare si de pe contul nou il raportezi, nimeni care mai intra pe el nu va mai putea posta/da mesaje)

| sasaomulsubtire explică (pentru anonim_4396):

Pai cum as putea sa-l recuperez? Cunostintele mele informatice sunt zero. petrec maxim ora pe saptamana pe internet, in ultimi 2-3 ani. Cum sa-l recuperez cand nici nu ma blocheaza Astia de la FB? I-am rugat deja pe cativa amici sa-mi dea raport...dar nimic. A trecut o saptamana de cand am aflat,mai bine. Facebook-ul e o mare inselare, o manipulare in masa a oamenilor. Nu mai este nimic privat acum, de cand cu FB asta. Cine nu s-a laumrit se va lamuri, daca vrea. Daca nu va muri online, postand ceva sau facand live-uri sau ce alte oportunitati va mai da FB-ul asta.