| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea și eu să intru pe un site... mai deochiat, așa. Cum fac să se șteargă toate urmele că am accesat acel site vreodată? Nu vreau ca alți oameni cu care împart calculatorul să vadă nimic care să mă incrimineze. Folosesc Windows 10 cu Google instalat. De preferat, aș dori să nu trebuiască să șterg urmele mereu când ies de pe site.

10 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Intri cu modul incognito de la Google.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Folosești Incognito.
Chrome, Mozilla, Opera, Opera GX, Vivaldi, Edge, Safari, îl au. Nu stochează istoricul.

| anonim_4396 explică (pentru unu3doi2trei1):

Dar cooke-urile rămân stocate?

| unu3doi2trei1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu rămân.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar bineinteles ca operatorul tau de internet are acces si la istorialul din modul incognito. In calculator nu ramane urma.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Dacă s-ar uita pe factură, mama ar putea descoperi ce face copilul ei în timpul liber?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Dar daca nu crei chiar nici o urma, telefonul mobil, modul incognito, wifi public

| Goete a răspuns (pentru Goete):

Sau vpn (retea privata virtuala)

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu merge și cu laptop-ul?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da