| LordCristobal a întrebat:

Salut!
Care-i faza cu testele giveaway de pe Instagram?
Gen alea in care daca ghicești un număr dintr-o primești nu știu câți bani.
E o escrocherie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu primesti nimic, asta este escrocheria, dar ei te prind cand ai impresia ca ai castigat si atunci iti cer datele personale ca sa te plateasca, dar in loc sa te plateasca iti folosesc datele personale pentru credite faruduloase.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E o modalitate de reclamă.

| Anonimul151 a răspuns (pentru sadrian46):

Serios? O modalitate de reclamă? Este escrocherie.

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Da. Serios.

| Anonimul151 a răspuns (pentru sadrian46):

Cum să fie o reclamă? Dacă ii cere să aleagă un număr. Alege numărul X, și scrie "Ai câștigat 1000 lei". Apasă linkul și continuă pentru a primi bani în cont. E în continuare o reclamă? Sau e o escrocherie?

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Fă click și lămurește-te.

| Anonimul151 a răspuns (pentru sadrian46):

Faceți "dumneavoastră" click pe ce vreți, dacă nu știți lucrurile acestea!

| Anonimul151 a răspuns:

Normal e o escrocherie foarte mare. Dă-le raport. Crezi că cineva se oferă sa îți de-a o sumă de bani? Tu doar ghiicind un număr? Nu cred că ți-ar da nimeni bani doar așa, ca să ghicești un numar.

| PD7 a răspuns:

Da, e fake. Nu e nimic adevărat. Sa nu crezi prostiile lor.