| MagicOneT a întrebat:

Cateva pareri legate de cel.ro de la oameni care au si cumparat? Dupa un mic search pe google m-am cam razgandit in privinta lor.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

E un site bun. Are preturi ok, uneori mai bune decat eMag. Nu am avut nici o problema cu livrarea si retur am facut fara probleme. Nu stiu la ce se refera Mohican cand spune ca au probleme la politica de retur. Poate la faptul ca trebuie platit transportul produsului înapoi către ei dar asta mi se pare normal.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am luat 2 telefoane de la ei si n-am avut nimic de reprosat, seriozitate si timp rapid de livrare.

| MagicOneT explică (pentru Adry05):

Multumesc pentru raspuns. Vreun retur la ei, ceva defect, garantie etc?

| Adry05 a răspuns (pentru MagicOneT):

Retur n-am facut niciodata ca n-a fost nevoie. Garantie parca am avut, 2 ani sau cat era, dar din nou, n-am intors niciodata nimic si nici n-am trimis in garantie.

| NLS a răspuns (pentru MagicOneT):

Daca ai firma si cumperi de la ei, cred ca poti dormi linistit.
Cunosc o firma ce a cumparat peste 20 Workstationuri de la ei, +monitoare, tot atatea laptopuri, imprimante, aparatura de monitorizare, si cand au trebuit sa returneze monitor cu vreo 7 pixeli morti n-a fost nici o problema.
Cumpara de peste 8 ani de la ei, si stiu ca au dus in garantie 2 PC-uri, pentru ca unul avea probleme cu zgomotul sursei, iar la celalalt nu mai primeau imagine pe monitor.
S-au rezolvat in ~8-9 zile lucratoare, inclusiv transportul, firma fiind din centrul tarii.

Daca esti persoana fizica, si ai nevoie de garantie, sunt 75% sanse sa te evite sau abureasca, fac orice pentru a se exonera de aceasta obligatie, din cate am vazut pe net.
Sau mai au un obicei: afiseaza pe site produse care nu pot fi onorate in timp util. Probabil pentru ca au distribuitori dubiosi.

Răspuns utilizator avertizat
| Ora de net a răspuns:

Buna!

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.

| debarasator63 a răspuns:

Eu cumpar de la ei lunar (accesorii espresor) si nu am avut niciodata probleme.

| Mohican a răspuns:

Nu sunt de incredere.
Acestia au probleme la politica de retur.

Iti recomand sa cumperi de altundeva.
Bafta!

| MagicOneT explică (pentru Mohican):

Multumesc pentru raspuns. In acelasi timp, cei de la cel.ro, ofera cele mai bune preturi pentru catergoria de care sunt interesat, parca ar merita riscul thinking si da, cam toti se plang de retur.