| papuciirupti a întrebat:

cine îmi explica și mie pariurile online? dacă îmi fac cont și pe card am mai multi bani ei sunt în pericol? sau cum se procedează? nu știu prea multe de asta...

9 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de site, daca e un site fantoma, fara o securitate adecvata te poti trezi cu cardul gol, la fel si daca ai virusi in PC care sa te pacaleasca sa platesti altundeva in loc de site-ul de pariuri. Daca e un site cunoscut si PC-ul tau e curat nu esti in niciun pericol.

| Surpriseless a răspuns:

Casele de pariuri online sunt destul de serioase, nu se ocupa cu fraude din astea, sa fure banii de pe cont, acum desigur vorbesc de agentiile mari.
Desigur trebuie sa ai grija de pc-u, laptopu cu care accesezi siteul de pariuri, deoarece odata ce ai facut cont, banii de pe card se pot vira in cateva secunde pe contul de pariuri, si sa presupunem ajunge un copil la pc-u tau, din prostie poate vira toti banii tai de pe card pe cont, unde i pote risipi in cateva minute

| papuciirupti explică (pentru CuriousStuff):

La unibet as vrea sa fac cont. cat despre pc cam totul e posibil, nu folosesc nimic pentru asta...

| Sebastiantop5 a răspuns:

Nu, pai daca ai paypal poti scoate o anumita suma de bani din cont, daca ai paysafecard si n-ai cont ai doar codul nu poti trebuie sa-i bagi pe toti dar daca ai cont si banii sunt pe contul-l de paysafecard poti scoate cati vrei tu.

| wolfrram a răspuns:

Eu am cont pe unibet de 2 luni, pariez zilnic, e 100% sigur, companie mare si de incredere, au o oferta foarte variata de pariuri mai ales functia de pariuri live.Banii tai sunt in siguranta, daca nu ii pierzi tu doar eventual laughing. Recomand unibet sau si betfair.

| papuciirupti explică (pentru wolfrram):

Pot primi bonusul la unibet fara sa depun? si ce fel pariuri joci?

| wolfrram a răspuns (pentru papuciirupti):

Trebuie sa depui ca sa primesti bonus., depinde si de care ca sunt mai multe tipuri, insa iti sugerez sa nu te bazez pe acei "bani bonus" deoarece nu sunt bani reali, trebuie sa ii pariezi mai intai de cateva ori si daca iti iese pariul iti da doar banii profit, nu si miza.Pariez pe fotbal si tenis, au cote bune si multe optiuni de pariere.

| papuciirupti explică (pentru wolfrram):

''Bonusul acordat este de 100% până la 250 RON.

Primul tău pariu pre meci sau live după acceptarea bonusului va fi considerat Pariu Fără Risc. Dacă pariul este câștigător bonusul este finalizat.
Plasați un pariu sportiv cu miza minimă de 1 RON, la cota de cel puțin 1.40.
Dacă pariul este pierzător vă vom rambursa cu maxim 250 RON ca și bani bonus. Banii bonus pot fi retrași după îndeplinirea cerințelor de rulare...
Completarea cerințelor de rulare:

Pariuri sportive: Pariază bonusul x 3

Pentru a retrage 250 RON de la banii bonus va trebui să pariați 250 RON x 3 = 750 RON. Pariurile vor fi luate în calcul odată ce au fost stabilite (Numai pariuri cu cote de cel puțin 1, 4). Numai pariurile stabilite în perioada de valabilitate a bonusului vor conta.''
mai sus scrie termenii si conditiile

| Ora de net a răspuns:

Buna,

In primul rand pentru a te inscrie pe un astfel de website trebuie sa ai varsta de 18 ani. Mai mult decat atat, iti recomandam sa verifici daca websitul este pe lista celor de incredere - gasesti o astfel de lista pe websitul Oficiului National al Jocurilor de Noroc - http://onjn.gov.ro/

Daca ai peste 18 ani si situl este unul de incredere, iti recomandam sa citesti cu atentie politica si regulile lor inainte de a te inscrie.