| Simo72 a întrebat:

SAlut,cine imi spune cum pot schimba email de pe facebook..si daca am nevoie de unul nou. multumesc

3 răspunsuri:
| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Buna, te ajut pas cu pas.
Îl poti schimba, si ai nevoie de o adresa noua.
In cazul ca te-ai inregistrat cu un numar de telefon, este necesara introducerea altui numar daca vechiul nu mai este valabil.
Echipa de la Facebook iti da cateva exemple de nume pentru e-mail, incat sa nu-ti bati capul.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Ma poti contacta, in caz ca ai nevoie de ajutor.

Funda?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Contul de Facebook îl poți păstra, schimbă doar emailul (dacă crezi că e necesar!).

Setări→General→Setări generale ale contului→Contact (editează)→Adaugă o altă adresă de email sau alt număr de telefon (introduci o nouă adresă)→ Salvează modificările.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca doresti sa iti schimbi adresa de email pe care o folosesti pentru Facebook va trebui mai intai sa iti creezi alta si mai apoi sa mergi in coltul din dreapta sus a paginii de Facebook, sa dai click pe sageata, sa alegi din lista optiunea Settings si, la sectiunea Contact, sa introduci noua adresa de email.