| meandme111 a întrebat:

Salut, cineva mi-a spart contul de odnoklassniki.ru, ma poate ajuta cineva sa il iau inapoi?

7 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Sabina,

Poti sa iti recuperezi contul folosind acest link http://ok.ru/dk?st.cmd=anonymPasswordRecovery

De asemenea, sfatul nostru este sa iti securizezi conturile pe retele sociale sau adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.

Mai multe detalii despre siguranta conturilor poti gasi la http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

| DryIce a răspuns:

Nu ai facut recovery? poti reclama si adminul te ajuta sa il iei inapoi. Ce fel de ajutor ai nevoie tu mai exact?

| meandme111 explică (pentru DryIce):

Am incercat tot ce mi-a venit in minte dar trebuie sa am numarul de telefoc care este inregistrat acolo si l-am pierdut adica nu il mai am, alta modalitate ar fi sa incerc una din programele cu care as putea sa-mi recuperez ok.ru, dar nu am idee cum sa fac asta, am cautat peste tot si nu am gasit nimic

| DryIce a răspuns (pentru meandme111):

Daca ti-a spart contul (adica iti stie parola) dar nu a schimbat parola ca nici tu macar nu poti face asta ca nu stii numar telefon happy. Eu cred ca si tu si el amandoi puteti intra in cont in acest moment happy parola ti-a aflat-o cu un keyloger care il ai in pc tau. De ce ar vrea cineva sa fure un cont al unui roman numai asa... daca voiai sa stii cum se sparg parolele ale oricarui site puteai sa intrebi exact asta happy se facea cu hidra advanced pasword recovery de la cyber security. Sunt metode cu wordlist (dar trebuie sa stii dinainte limba in care e parola) sau mask atack (combinatie de cuvinte si litere care spui tu si se combina doar ele) sau brute force (metoda babeasca) care dureaza si 1 triliard de ani depinde de puterea parolei. happy nu are rost nici macar sa incerci spargerea ei ca 1 la mana nu ai experienta 2 la mana nu ai pc destule si nici botnets. happy daca vrei sa aflii mai multe despre cracking cauta si tu pe youtube how to crack pw online.

| meandme111 explică (pentru DryIce):

Dar tu m-ai putea ajuta cu asta?

| DryIce a răspuns (pentru meandme111):

Dude eu nu sparg parole. Stiu cum se face ca am vazut la altii, nu am incercat niciodata da in teorie as stii cum se face. Dureaza extraordinar de mult si eu nu ma consider no lifer + ca nu am destule pc-uri si nici neturi destule. Trebuie pregatire inainte prin retele piratate, pc-uri, etc. Nici pentru 10k euro nu ma bag, nu neaparat de frica ci pentru ca nu sacrific computerele jumate de an degeaba ca dupa aia sa vad ca nu o sparge. E si asta cu probabilitati, daca ai noroc sa fie mica parola gen 8 caractere in 1 luna e sparta. Daca e peste 15 caractere dureaza 100 ani. Daca are 30 caractere dureaza un triliard de ani, s.a. Iti spun, daca vrei sa spargi o parola ai 2 optiuni pe langa faza cu crackul. Prima e sniffing, te duci cu laptopu aproape de tinta, faci un evil twin aces point si snifuiesti la greu tinta vezi tot ce face pe pc. A doua optiune e keylogerul, asta se trimite de la distanta prin email sau prin altceva/orice altceva pana si printr-o poza jpeg. Keylogerul de poate trimite la parnaie, pe cand snifingul e 99% sigur. Keylogerul se poate gasi free pe net. Eu nu am incercat da stiu teoretic, am vazut pe youtube how to do it. Nu iti recomand sa faci hacking ca ajungi la bulau, da daca ai cohon*s incearca. Multe detalii nu pot zice aici in clearnet ca suntem monitorizati, si aici pe TPU si pe facebook oriunde pe domeniul google. Chat cu hackerii adevarati gasesti in darknet pe forumuri ascunse anonime. Eu nu stiu foarte multe amanunte de hacking, eu am invatat (de plictiseala) in mare. Eu cu snifing ma stiu cat de cat, cu hidra la pw online nu am incercat si nici nu cred ca voi incerca. Siteurile pot simti daca sunt atacate si sunt consecinte. Dar totusi trebuie sa fie o metoda cu handshake si la siteuri da tot caut pe net si eu si nu gasesc. Handshake e ca la spart wifi, se face ofline si nu online ca la hidra. Si cand faci ofline faci cu placa video si poate testa si 100, 000 coduri pe secunda daca ai gtx 980 sau gtx titan z. Da si 10k coduri/sec e putin la combinatii de 20 caractere tot dureaza enorm, timp in care pc lucreaza cu placa video la blana 100%. Vezi ca sunt hackeri de inchiriat. Si in Romania sunt cu caru. Eu btw nu sunt, stiu ce stiu de pe youtube si atat, in mare numai.winking cam astea ar fi...

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Sa nu mai vorbim de faza ca ai nevoie de linux backtrack 5 sau kali linux. Pe windows nu poti face nimic nici macar sniff.