| anonim_4396 a întrebat:

Salut, contul meu de Facebook a fost dezactivat recent, stiu si motivul, evident, am trimis o prostie pe messenger. La cateva secunde am fost delogat. Cand incercam sa ma loghez de pe telefon mi se cerea sa confirm identitatea. Am trimis o poza clara cu buletinul fara sa cenzurez CNP sau altceva. In cazul in care contul meu nu va mai fi activat, ce se va intampla cu datele mele?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O sa fie arhivate pe serverul lor, doar se stie ca Facebook face asta, Facebook este de fapt o organizatie americana de spionaj de asta in china este interzis

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Depinde foarte mult de conținutul pe care l-ai trimis. Facebook decide individual ce se întâmplă cu conturile dezactivate. Detalii aici: https://www.facebook.com/help/185747581553788

| brokxy a răspuns:

Ei iti scriu acolo,, Promitem ca vom sterge datele dupa,,
Nu se intampla nimic cu ele, ce *** (scuze de limbaj) ce crezi ca ar face un bilionar american ca Zuckerberg cu datele romanilor? Se poate caca pe data noastra de nastere si CNP, Ei vor sa vada doar daca numele tau de pe Facebook e la fel ca cel din buletin si daca fata, poza de profil se aseamana cu poza din buletin

| brokxy a răspuns:

Daca ai numele la fel ca in buletin si pe Facebook atunci iti vei recupera contul.