| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum este posibili ca atunci cand iti cumperi un telefon nou abia desfacut din cutie sa vrei sa te conectezi pe Facebook si din senin sa iti apara o alta adresa de email si parola sa te poti conecta? Mentionez ca n-am apucat sa introduc nimic detaliile erau deja acolo.
Chiar nu inteleg am nevoie de un raspuns sau mai multe laughing)

16 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dai telefonul înapoi, iar mai înainte te asiguri că nu ți-l trimite tot pe acela înapoi, scriind IMEI-ul.

| Bizon95 a răspuns:

O tona de raspunsuri si toate roz-bonboane

explicatia e SIMPLA, ti-ai bagat contul de google cand ai pornit telefonul si ala a facut restore la datele aplicatiei Facebook, inclusiv contul si parola

si, poti sa dai 15 hard reset, daca bagi contul de google tot o sa faca restore!

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca era resigilat e foarte posibil sa il fi testat cineva inainte.
Daca era sigilat poate s-a jucat vreun chinez pe el inainte sa il ambaleze laughing

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Tu cand te duci la Orange si cumperi un telefon la abonament îl iei refolosit sau resigiliat?

| Sonia822 a răspuns:

E de la Emag? Ce crezi ca se intampla cu toate produsele testate de altii si returnate?
Sa-ti dau un exemplu despre mine. Iau laptop, il desfac, il gasesc plin de lipici, de la folia de protectie ecran. Atat de mult era, ca intr-un colt nu s-a luat de pe ecran. Conor din pat, calc in cutia lui, ramane gaura la calcai in interior laughing
Returnez laptopul, cu chiu cu vai, mi-a schimba, merg la bancul cu produse sa ridic unul nou, verific, avea sigiliu.
Merg acasa, desigilez, si in cutie gasesc gaura cu care strivisem ambalajul din carton data trecuta.
Deci se fac multe... returneaza-l, ai un produs resigilat, vandut ca nou.

| Sonia822 a răspuns:

........asta daca am inteles eu bine, datele de logare nu erau ale tale

| GPA a răspuns:

Hard reset și problema este rezolvată, fără dubii, fără bătăi de cap.

| anonim_4396 explică (pentru GPA):

Tu asa ai face i ai da reset te cred nu te ai întreba și tu de unde pana unde accesezi Facebook ul cuiva cu un singur clic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puteam citi mesajele si posta in numele lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folosit de cine de posesorul contului? adresa de email si parola pe care le am gasit aparțin unui băiat din cartierul meu, deci daca ar fi sa fie refolosit ar trebui ca telefonul pe care l.am.cumarat nou din magazin din Anglia sa fi fost in Romania.ce dreacu n are logica

| Demidol a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sus vorbesti de abonament Orange, acum spui de Anglia. Se pare ca l-ai luat de la piata.

| anonim_4396 explică (pentru Demidol):

Esti urs i-am dat un exemplu...

| Demidol a răspuns:

Telefonul a fost folosit. Cu certitudine. Cand a fost returnat, cei din service au uitat sa-l reseteze ca sa para nou. Dar l-au ambalat ca si cum ar fi fost.
Daca asta e recenta, mergi inapoi de unde l-ai luat si reclama. Vei primi alt telefon.
Din pacate, in Romania nu se mai aduce nimic nou, desi preturile sunt "de ultima ora". Nici pc-uri, nici aparate foto, nici telefoane, nici frigidere, nimic din ce cumparam.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Inseamna ca telefonul nu e nou. A fost a altcuiva inainte, iar acum e al tau. Acum conteaza dacă e bun sau nu. Dacă-i bun, păstrează-l, dar vorbește cu ăla și spune-i doua trei vorbe. ‘)) Bafta acolo.

| anonim_4396 explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Înțelegeți odată ca adresa e a unuia din pitești de pe strada mea si telefonul e cumpărat din magazin mai dai dreacu de telefon, cate coincidențe sa aiba..mult spuneti ca nu e nou si e refolosit, coincondeta sa fie al.aliua din Romania si sa ajunga la tocmai la. mine

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rând, când am răspuns la intrebare nu știam de unde ești, asa ca scuza-ma ca nu m-am "informat". ‘)) In al doilea rând, se poate intampla o asemenea coincidenta...cred. Suna de unde ai luat tu telefonul și afla. Noi doar putem presupune, nu putem sa-ti spunem nimic concret.