| Bds_Andreea_1997 a întrebat:

Cum fac sa nu mai primesc cereri pe Facebook? Vreau doar sa fiu urmărită...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Creezi o comunitate din profilul tau si promovezi aceea pagina.
Va putea fi urmarita, dar poti seta sa nu apara comentariile si materialele audio-video, doar cu aprobarea ta.

| OnuOnulică a răspuns:

Intră la setări bifează urmărire și dezactivează căsuța de a primi cerere.

| Clorox a răspuns:

I-auzi la ea, nebuna... Trebuie sa ai 5000 de prieteni si dupa te urmaresc...

| Ora de net a răspuns:

Buna Andreea,

Facebook iti ofera doua optiuni: sa primesti cereri de la oricine sau sa primesti cereri de la prietenii prietenilor tai. Setarea o gasesti in coltul din dreapta sus a paginii de Facebook, pe bara albastra. Dai click pe iconita cererilor de prietenie, accesezi mai apoi Settings (Setari) si ti se va deschide o noua fereastra in care poti sa ajustezi setarea dupa cum preferi.

Iti recomandam sa nu adaugi persoane straine in lista de prieteni, pentru ca poti fi expusa furtului de date sau hartuirilor.

| DumitruS a răspuns:

Pai trebuie studiata problema mai intai. Ca sa poti primi un raspuns e nevoie mai intai de profilul tau de Facebook. Abia dupa aia, in urma analizei se poate determina daca se poate sau nu ce vrei tu.

| Atotstiutorul a răspuns (pentru DumitruS):

Nu conteaza, ea vrea sa fie diva si gata!