| EmanuelEmy7 a întrebat:

Cum pot bloca mesajele de pe Facebook trimise de persoane necunoscute?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poți. Nu-i poți nici bloca, pe cei care în viitor îți vor scrie, pentru că n-ai cum să știi cine sunt. Dacă ți-ai pus o poză faină la profil, cine-i de vină?! ))
Le poți ignora mesajele, nu dai accept cererilor, oricum ele apar individual, la "cereri de mesaje" sau la "mesaje filtrate".

| Ora de net a răspuns:

Buna Emanuel,

Mergi cu mouse-ul in coltul din drepta sus a paginii de Facebook, da click pe sageata si mai apoi sa alegi, din lista care va aparea, optiunea Settings. Mai apoi, mergi la lista din partea stanga si acceseaza Privacy. La sextiunea "Who can contact me" poti sa alegi sa fi contactat doar de prietenii prietenilor. Mai mult decat atat, daca cineva te deranjeaza, blocheaza-l.

| Lukasz a răspuns:

Cel mai simplu îl blochezi să nu iţi vadă profilul, şi nu îţi mai poate da mesaje.

1. Intră pe profilul respectivei persoane.
2. Sus lângă "mesaj" sunt acele trei puncte, click pe ele.
3. Selectează "blochează" şi dai confirmă şi e gata.

Dacă persoana respectivă ştie unde stai sau ceva. anunţăţi părinţii, nu e de glumit cu asta, există mulţi nebuni pe lumea asta.

| EmanuelEmy7 explică (pentru Lukasz):

Eu vreau pentru. toate persoanele care nu imi sunt prieteni!

| Lukasz a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Păi de ce iţi dau mesaj dacă nu îţi sunt prieteni?
Îi blochezi pe rând.

| EmanuelEmy7 explică (pentru Lukasz):

Ok.